Cat`s Claw – kočičí dráp

Cat`s Claw – kočičí dráp

Řemdihák plstnatý (lat. Uncaria tomentosa), zvaný také kočičí dráp, unkárie či vilcacora je dřevnatá liána se zahnutými trny připomínajícími drápky na tlapkách koček. Roste v amazonských deštných pralesích, kde se v domorodém tradičním léčitelství používá kůra a kořen rostliny.

Tato rostlina přitahuje již desítky let pozornost mnoha biochemiků, laboratoří a lékařů z celého světa. Na univerzitách po celém světě bylo vypracováno mnoho studií a všechny potvrzují výjimečné účinky rostliny Uncaria tomentosa. V Peru je považována za posvátnou ( Vilcacora znamená v jazyku kečua – „Svatá rostlina”).

Účinné látky v Kočičím drápu

Cat`s Claw neboli vilcacora obsahuje 17 různých alkaloidů (pentacyklické i tetracyklické), deriváty kyseliny chinovikové, ursolové a oleandrové, steroly, flavonoidy, antioxidanty a minerály. Asi nejdůležitější látkou je ale izopteropodin, který dokáže nabudit organizmus k boji proti infekcím, a posílit oslabený imunitní systém. Kombinace alkaloidů obsažených ve vnitřní části kůry unkárie z ní celkově činí velmi účinný prostředek s širokým spektrem působení.

Cat’s Claw se může používat jako podpůrný prostředek při léčbě artritidy, různých alergií, cukrovky, chronického únavového syndromu, rakoviny, oparů, depresí, nepravidelné menstruace či poruch žaludku a střev. Má imunostimulační, adaptogenní, protizánětlivé, antioxidační, antivirové, antimikrobiální a také protirakovinné účinky.
Unkárie umí zmírnit škody, které způsobuje kouření, především působí jako prevence nádorových onemocnění a velmi účinně pomáhá čistit organismus.

Cat`s Claw – široké spektrum využití

Uncaria tomentosa se stala pro všechny, kdo dbají o vlastní zdraví a chtějí dlouho uchovat mládí a dobrou kondici, všestranným pomocníkem. V současné době se ví o řadě způsobů, jak lze unkárii využít a jak ona sama napomáhá při léčbě mnoha zdravotních potíží. Pomáhá při problémech trávicího traktu, například zánětu tlustého střeva, při vředových onemocněních žaludku, zánětech žlučníku, cirhóze či virovému zánětu jater. Užívá se při chorobách spojených s poškozením funkce imunitního systému, při cukrovce, nákaze cizopasníky, zácpě, plynatosti, hemoroidech, zlepšuje střevní mikloflóru po léčbě antibiotiky.

Široké využití má při virových onemocněních, infekcích horních cest dýchacích, při astmatu, zmírňuje projevy alergií či lupénky. Významné jsou její účinky při léčbě Limské boreliózy či pásového oparu, degenerativních chorob pohybového ústrojí (artróza, záněty kloubů, svalové bolesti, revmatizmus, artritida), mykózách, plísních a akné.

Doporučuje se podávat ji při prevenci i léčbě zhoubných nádorů, ať už jde o chemoterapii či radioterapii – oslabuje vedlejší účinky a působí proti bolesti. Zlepšuje metabolismus ledvin, snižuje krevní tlak, výsledky jsou i při léčbě kapavky a úplavice. Posiluje imunitní systém a přirozenou obranyschopnost organismu.

Produkty obsahující přípravek Cat’s Claw

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *