Hadí jed jako lék

Hadí jed jako lék

Už ve starověku byl znám jeho tišící účinek, v dnešní době má hadí jed mnohem širší využití, než jen jako analgetikum, a to v medicíně i v kosmetice.

Za jeho rozšířením stojí i skutečnost, že se na základě výzkumu struktury hadího jedu vyrábí jeho syntetická forma. Ta je zbavená pro lidský organismus nevhodných látek, takže zůstávají jen ty s pozitivním účinkem. Syntetický jed je sice levnější než originál, jeho hojivé účinky jsou ovšem srovnatelné.

Účinný pomocník při problémech s pohybovým aparátem

Nejčastěji se hadí jed používá v masážních gelech a mastech, které se aplikují na bolestivá místa. Pomáhá při nemocech kloubů, artritidě, osteochondróze, revmatismu, tlumí otoky, záněty i bolesti kloubů a páteře. Aplikuje se při neurologických bolestech, ischiasu, při ukládání soli v kloubech.

Léčebné masti a masážní gely, jimiž se zklidňují bolavá místa, obsahují kolem 4% účinné látky s neurotoxickými vlastnostmi, díky níž se otupí nervová zakončení a postižené místo přestane bolet. Stejně jako při bolestech kloubů, pomáhá při naraženinách, výronech i při bolestech svalů.

Hadí jed v kosmetice

Masti jsou vhodné při drobných popáleninách, můžete je aplikovat na strie, opary, křečové žíly i na hemoroidy, uleví od svědění při štípnutí hmyzem. Jediné, co vás může při použití hadího jedu limitovat, je alergie na něj, pokud ji nemáte, rozhodně stojí výrobky s hadím jedem za zkoušku.

Řada světových celebrit už přišla na to, že kosmetika obsahující hadí jed vyhlazuje vrásky, dokonce lépe než aplikace botulotoxinu. Namísto botoxové kúry na vypnutí kontur obličeje se používá krém s obsahem cca 1% účinné látky z hadího séra a až 80 % vrásek do dvou hodin mizí jako pod žehličkou.

Gely, masti i kosmetiku obsahující hadí jed se vyplatí mít doma při ruce. Skoro denně se naskytne situace, kdy může být hadí jed prospěšný.

One Reply to “Hadí jed jako lék”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *