Olej ze žraločích jater

Olej ze žraločích jater

Žralok patří k nejdéle žijícím obratlovcům na Zemi a má tak vyvinutý imunitní systém, že kromě harpuny přežije v podstatě cokoliv. Je odolný proti infekcím všeho druhu, úplně se mu vyhýbá nádorové onemocnění, všechna poranění se mu velmi rychle a dobře hojí.

Tuto úžasnou schopnost regenerace žraloka odpozorovali severští rybáři už před staletími. Zjistili, že olej získaný ze žraločích jater má stejně úžasné schopnosti: když jím potírali rány, hojení kůže se výrazně urychlilo. Zjistili, že olej celkově posiluje organizmus, takže snáz přežívali v drsných podmínkách studené Skandinávie. Povšimli si také, že zmírňuje otoky a záněty, že kondice těch, kteří olej pravidelně užívali, se viditelně zlepšuje.

Na tyto zkušeností navázali na začátku 20. století japonští vědci, kteří izolovali z jater žraloka účinnou látku a nazvali ji alkylglycerol.

Podivuhodné účinky alkylglycerolu

Alkylglycerol se vyskytuje i v lidském organismu, ve větším množství je v mateřském mléce, v játrech, slezině či v kostní dřeni. Stimuluje tvorbu bílých krvinek a krevních destiček a podílí se na dalších důležitých funkcích imunitní soustavy. Alkylglycerol je například právě ta látka, která poskytuje novorozenci v mateřském mléce důležitou ochranu proti infekcím do doby, kdy si vybuduje vlastní imunitu.

Další dosud prokázané účinky alkylglycerolu:

• Vyšší tvorba bílých krvinek, červených krvinek a krevních destiček
• Výrazné účinky proti rozličným bakteriím, protivirové a protiplísňové účinky
• Nižší náchylnost organismu k nachlazení, chřipce a chronickým infekcím.
• Zlepšení pomalu hojících se ran
• Zlepšení zánětlivých stavů při astmatu, psoriáze a zánětu kloubů.
• Minimalizuje snižování počtu bílých krvinek při chemoterapii a při ozařování, obnova buněk po poškození při ozařování
• Redukuje vedlejší účinky chemoterapie a ozařování.
• Detoxikační účinky, eliminace těžkých kovů, pesticidů a dalších jedovatých látek z organismu
• Dokáže zbrzdit nádorové bujení

Jak na nás působí olej ze žraločích jater

Už jen přítomnost alkylglycerolu v oleji ze žraločích jater je dost pádný důvod pro jeho užívání. Kromě něj ale žraločí olej obsahuje také nenasycené mastné kyseliny, vitamíny A, E a D a squalamin.

Kromě snížení imunity může nedostatek vitamínu A způsobit řadu zrakových potíží, například šeroslepost, poškození oční sítnice, či zvýšený sklon k zánětu očních spojivek. Způsobuje rohovatění a šupinatění kůže, stojí za snížením pohlavní aktivity, zpomalení pohlavního vývoje, případně za sníženou potencí.

Vitamín D si tělo dokáže vytvořit, pokud má dostatek slunečního svitu. Přesto je někdy důležité ho doplnit, především v zimě. Podílí se na vstřebávání vápníku a fosforu, čímž přispívá k dobré stavbě kostí i zubů, udržuje v normě funkci svalů. Podává se i malým dětem pro podporu normálního růstu a vývinu kostí.

Vitamín E slouží jako důležitý antioxidant, chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály. Za zmínku stojí i obsah omega-3 nenasycené mastné kyseliny dokosahexaenové (DHA), ta podporuje normální vývoj i činnost mozku, normální vývoj i činnost zraku a mimo jiné například i reguluje hladinu triglyceridů v krvi.

Kdy je možné olej ze žraločích jater doporučit

Žraločí olej je skvělý podpůrný prostředek při snížené imunitě a při alergických onemocněních. Pomáhá při oslabení organismu, při potřebě obnovit krvetvorbu, je vhodný pro stimulaci funkce kostní dřeně a zmírnění následků dlouhodobého užívání antibiotik, antirevmatik, analgetik a kortikoidů.

Dobré zkušenosti jsou s případy opakované rýmy, kašle či chřipky, u poruch imunitního systému, jako jsou alergie, astma nebo artritida a doporučuje se při pylových a prachových alergiích. V recenzích uživatelů se objevuje zlepšení kvality vlasů, nehtů i pokožky a především zlepšení imunity a vitality.

5 Replies to “Olej ze žraločích jater”

  1. Dobrý den prosím můžete mi napsat který výrobek pro 8 letou a 5 letou slečnu? je vhodný tento nebo jsem našla ještě nějaký SHARK.mají opakované rými a kašle a začínající astma. děkuji za radu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *