Superovoce Camu Camu

Camu Camu

Myrciarie (lat. Myrciaria dubia) je keř nebo strom poskytující ovoce známé v Amazonii jako Camu Camu, Plody jsou sladké a šťavnaté, konzumují se čerstvé nebo různě upravené, například v podobě džusů a zmrzlin.
Ovoce Camu Camu obsahuje vysoké množství přírodního vitamínu C, a to nesrovnatelně víc, než ho obsahují jiné rostliny. Camu Camu má 30-60 x vyšší obsah vitamínu C, než je v pomerančích a dokonce až 2-3 x vyšší než je v acerole, která je pro obsah vitamínu C velmi ceněná. A vitamín C má pro naše zdraví zásadní význam.

K čemu je dobrý vitamín C

Tento nejznámější vitamín je velmi silným antioxidantem a ochráncem buněčných struktur v těle. Zabraňuje stárnutí, degenerativním procesům, ale také vzniku mnoha typů onemocnění. Posiluje imunitu, stimuluje tvorbu krvinek, pomáhá bojovat s infekcemi, podporuje hojení, má regenerační vlastnosti, povzbuzuje organismus při únavě a vyčerpání. Je důležitý pro správný stav kostí, chrupavek, zubů nebo sliznic, podporuje metabolismus na buněčné bázi.
Jeden z nejvýznamnějších chemiků 20. století, Linus Pauling, prosazoval dlouhodobé podávání extrémních dávek vitamínu C jako prevenci mnoha chorob včetně rakoviny. Podávání praktikoval sám na sobě a dožil se úctyhodných třiadevadesáti let. Později řada dalších lékařů a lékařských studií potvrdila, že vitamín C pomáhá s léčbou celého spektra chorob. Výhodou přírodního vitamínu C je navíc skutečnost, že není možné se jím předávkovat, nevyužitý odchází s tekutinami z těla přirozenou cestou.

Další účinné látky v Camu Camu

Plody rostliny Myrciaria dubia obsahují stopové prvky vápník, fosfor, draslík a železo, vitamín B2 – riboflavin a B3 – niacin, bílkoviny, aminokyseliny a flavonoidy které významně ovlivňují absorbci vitamínu C v těle.
Díky těmto látkám má Camu Camu antimutagenní, protivirové, protizánětlivé, antioxidační a antisklerotické účinky. Posiluje a chrání játra, předchází revmatickým chorobám a artróze, mírní záněty a snižuje bolesti kloubů. Účinně chrání před chřipkou a nachlazením, před infekčními chorobami dýchacích cest, astmatem, kašlem, záněty průdušek, plic a vedlejších nosních dutin. Je vůbec jedním z nejlepších přírodních zdrojů s protizánětlivými účinky na světě.
Camu Camu také srovnává krevní tlak, má pozitivní účinky na správnou funkci reprodukčních orgánů, pomáhá při snižování hmotnosti, doporučuje se jako prevence proti cukrovce a některým druhům rakoviny. Výrazně posiluje imunitu a navíc nabíjí organismus energií.

Camu Camu je superovoce

Ne náhodou si Camu Camu vysloužilo přezdívku “superfruit”. O těchto plodech se zcela bez nadsázky dá říci, že zlepšují kvalitu života. Pomáhají při problémech s viděním, chrání sítnici i oční nervy, preventivně působí proti glaukomu (zelený zákal). Pomáhá udržet v dobrém stavu srdce, cévy a krevní oběh, brání před neurodegenerativními chorobami, demencí, Parkinsonově i Alzheimerově chorobě. Zlepšuje náladu i paměť, koncentraci a celkově komunikační schopnosti v pokročilém věku. Posiluje vitalitu, tlumí deprese a nervozitu
Camu Camu má také přívlastek „anti-aging”, protože významně zpomaluje procesy stárnutí buněk všech tělesných orgánů, pokožky i kompletně celého organismu. Výrazně posiluje imunitu a navíc nabíjí organismus energií při únavě a vyčerpání.
U nás sice nebývá k dostání přímo ovoce stromu myrciarie, je ale k dostání prášek ze sušených plodů, jímž můžete ochutit dezerty, koktejly či smoothie. Nejen, že vás nakyslá chuť Camu Camu osvěží, navíc si významně doplníte vitamín C, čímž se preventivně ochráníte před řadou nemocí, posílíte imunitu či zastavíte probíhající zánětlivé procesy v těle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *