Žraločí chrupavka – zdraví z hlubin moře

Žraločí chrupavka – zdraví z hlubin moře

V čínské medicíně má dlouhou tradici, po celé Asii je velmi považovaná, cestu si našla i k nám – žraločí chrupavka má blahodárné účinky na lidské klouby.

Za její popularitu mezi výživovými doplňky se nezasloužil ani tak její exotický původ, ale pozoruhodné složení. Obsahuje tři významné složky: denaturovaný kolagen, glukosamin a chondroitin v přírodní formě. Tyto látky pomáhají regeneraci kloubní chrupavky i vazů, udržují klouby v optimální pohodě a oddalují jejich degenerativní procesy.

Kolagen

Je základní stavební složkou pojivových tkání, vazů i chrupavek, tvoří čtvrtinu proteinů v těle. Kolagen ovlivňuje funkci srdce, cév, svalů i kůže, kolagenová vlákna tvoří mezibuněčnou hmotu. Jeho nedostatek ovlivňuje proces stárnutí organismu.

Chondroitin

Polysacharid se silným záporným nábojem, který zadržuje vodu a tím udržuje chrupavku pružnou. Je součástí všech pojivových tkání v těle. Při dlouhodobém užívání pomáhá proti bolesti a zánětu kloubů, Jeho účinek nastupuje sice pomaleji, o to delší pak je i v případě, že přípravek na čas vysadíte. Obvykle se doporučuje užívat ve  2 -3 měsíčních intervalech.

Glukosamin

Je tělu vlastní sloučenina vycházející z glukózy, v těle především ovlivňuje metabolické děje probíhající v chrupavce, váže vodu a dodává tak tkáním na pružnosti. Je obsažen v léčivých přípravcích a potravinových doplňcích zaměřených na artrózu kloubů.

Žraločí chrupavka je nejlepší výživa pro klouby

Díky spojení těchto tří složek vzniká velmi účinný koktejl, díky němuž patří přípravky se žraločí chrupavkou k prevenci i regeneraci kloubů a pojivových částí pohybového aparátu k těm nejlepším na trhu. Urychluje hojení zranění i zánětlivých onemocnění, zmírňuje bolesti při artróze, dokonce umí pozastavit degenerativní změny způsobené touto nemocí. Zkušenosti a hlavně velmi spokojené ohlasy dosavadních uživatelů to rozhodně potvrzují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *